2017 Roster

  Junior I Red Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
9 Cooper McKeown Havelock, Ontario Axiom Brighton 10
11 Cole McKeown Havelock, Ontario Axiom Brighton 10
13 Austin Conklin Elmira, NY Phantom Moe's 10
18 Brady Tatlow Franklinville, NY Charger Dynasty AMS 10
19 Tyler Emmons Hannibal, NY Roby Kart Oswego 10
23 Cole Perry Foxboro Ontario Roby Kart Brighton 10
25c Carmine Calimeri Lakewood, NY Triton NYDKS 10
46 Cole Dawson Wynatskill, NY Phantom NYDKS 0
64 Ronnie Dawson Wynatskill, NY Slack NYDKS 0
711 Chris Crane Jr Canaan, CT Triton Caroga Creek 10
711C Connor Crane Canaan, CT Triton Caroga Creek 10
           
  Junior I Green Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
13 James Donaldson Central Square, NY X-Pect NYDKS 10
14 Brittney Hackett Fulton, NY Slack Oswego 10
15c Claire Conch Chemung, NY Phantom Starlite 10
18 Justice Mayo Beaver Dams, NY Triton Starlite 10
19 Tyler Emmons Hannibal, NY Roby Kart Oswego 10
22t Tanner Emmons Fulton NY Phantom Triton Oswego 10
25c Carmine Calimeri Lakewood, NY Triton NYDKS 10
24 Connor Prokop Middleburgh NY Millenium Caroga Creek 10
26 Derrick McGrew Ballston Spa, NY   Caroga Creek 10
33 Matthew Robidoux St. Constant, Quebec Roby Kart Roby Speedway 10
34 Serenity Clark Elmira, NY Phantom Moes 10
44 Daniel Osborne Lake City, NY X-Pect NYDKS 10
64 Ronnie Dawson Wynatskill, NY Slack NYDKS 0
71 Jacob Bansmer East Aurora, NY X-Pect NYDKS 10
72 Hunter Hollenbeck Fulton, NY Trick Oswego 10
78jr Nigel Pendykoski Niagara Falls, Ont. Slack Merrittville 10
88 Logan Crisafulli Oswego, NY Slack Oswego 10
711 Chris Crane Jr Canaan, CT Triton Caroga Creek 10
           
  Junior II Purple Plate        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
3 Dalton Slack Welland, Ontario X-Pect Merrittville 10
9 Dan Clark Arkport, NY Ultramax Moes 0
11A Ashton Briggs Erie PA Ultramax Stateline 10
13 James Donaldson Central Square, NY X-Pect NYDKS 10
14 Dylan Duhow Appleton, NY X-Pect Ransomville 10
15 Joseph Enderle Corning, NY Shadow Encore Moe's 10
7 Kole DeVito Schodack Landing Charger Caroga Creek 10
18 Justice Mayo Beaver Dams, NY Triton Starlite 10
21 Kyle Phillips Grand Island, NY PRC Ransomville 10
21h Jake Holmes Oswego NY Kinetik Oswego 10
22t Tanner Emmons Fulton NY Phantom Triton Oswego 10
26 Derrick McGrew Ballston Spa, NY   Caroga Creek 10
26b Brendan Wallace Lockport, NY Axiom Ransomville 10
71 Jacob Bansmer East Aurora, NY X-Pect NYDKS 10
76 Raelin Dunham Queensbury, NY Trick Caroga Creek 10
88 Logan Crisafulli Oswego, NY Slack Oswego 10
88m Michael Gee Wysox, PA Predator Startlite 10
           
  Junior Blue Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
3 Dalton Slack Welland, Ontario X-Pect Merrittville 10
4w Logan Winn Hastings, NY Slack NYDKS 10
8 Sean Simmons Fulton, NY X-Pect Oswego 10
10 Davis Grocott Beamsville, Ontario X-Pect Merrittville 10
13c Cameron Calimeri Lakewood, NY PRC Recon NYDKS 10
14 Dylan Duhow Appleton, NY X-Pect Ransomville 10
18 Sarah Buman Corning, NY Shadow Moe's 0
21h Jake Holmes Oswego NY Kinetik Oswego 10
33 Gavin Hotchkin Ovid, NY Slack Starlite 10
82 David Hackett Fulton, NY Slack Oswego 10
123 Matthew Krull Lockport, NY X-Pect Ransomville 10
601 Madison Myers Oswego, NY Slack Oswego 10
           
  Senior Lite Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
01 Seth Perrin Oswego NY X-Pect Oswego 10
1 Anthony Rosello Highland Lake, NY T & M NYDKS 10
2 Colin Spatorico Ransomville, NY Roby NYDKS 10
2C Tim Campbell Central Square NY Charger Moose Mountain 10
11 Gene Gregoric III Tonawanda, NY X-Pect NYDKS 10
15 Lacey Shuttleworth Wellsville, NY X-Pect AMS 10
17 Kyal DeVito Schodack Landing Charger Caroga Creek 10
18V Eric Veihdeffer Niagara Falls, NY PRC Ransomville 10
21J Jake Cratsley Naples, NY Charger Starlite 10
23 Jeffrey Chapman Middleport, NY X-Pect Ransomville 10
24 Donald Littlefield Youngsville, PA Slack PCKA 10
44 Brian Mayfield Liverpool NY X-Pect Oswego 10
58 Katelynn Stevens West Monroe, NY Axiom NYDKS 10
68c Eric Campbell Central Square NY Slack Moose Mountain 10
98t Tyler Thompson Fulton, NY X-Pect Great Bear 10
181 Dan Marsden Mexico, NY Kinetik Oswego 10
710 Hunter Evingham Bolivar, NY Triton AMS 0
           
  Senior Medium Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
  Patrick Daniluk Memphis, NY   NYDKS 10
00 Justin Pier Elbridge, NY Oswego, NY Triton 10
09 Seth Martin Schoharie, NY Millenium Faktor NYDKS 10
1 Ron Spatorico Ransomville, NY X-Pect NYDKS 10
2s James Shutts Clay, Ny X-Pect Oswego 10
16 Thomas Perrin Oswego, NY Trick Oswego 10
16s Jeremy Slosek West Winfield Chase Caroga Creek 10
22 Andrew Srock Middleport, NY X-Pect Ransomville 10
23 Jeffrey Chapman Middleport, NY X-Pect Ransomville 10
24 Thomas Montgomery Oswego, NY Exceed Oswego 10
27J John Palmieri Jordan, NY X-Pect Starlite 10
33 Chris Natoli Baldwinsville, NY Slack Oswego 10
41 Ryan Demers Mexico, NY PRC Recon Oswego 10
63 Ryan Swartz St. Johnsville, NY Chase Caroga Creek 10
64 George Curtis Holley NY Rival NYDKS 10
93 Tony Bootes Lockport NY X-Pect NYDKS 10
98t Tyler Thompson Fulton, NY X-Pect Great Bear 10
127 Blake Matjoulis Ashville, NY PRC NYDKS 10
116 Brandon Tiezzi Chepachet, RI T&M Pomfret 10
777 Damon Church Albion, PA X-Pect NYDKS 10
           
  Senior Heavy Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
09 Seth Martin Schoharie, NY Millenium Faktor NYDKS 10
1 Ron Spatorico Ransomville, NY X-Pect NYDKS 10
1 Dominic Roselli Highland Lake, NY T & M NYDKS 10
2s James Shutts Clay, Ny X-Pect Oswego 10
10 Nick Story Scotia, NY PRC Caroga Creek 10
18 Timmy Lotz Seneca Falls, NY Recon Starlite 10
19 Craig Caskinette Theresa, NY X-Pect NYDKS 10
22 Andrew Srock Middleport, NY X-Pect Ransomville 10
24J Mike Jeffery Ransomville, NY X-Pect NYDKS 10
27 Mike Evans Niagara Falls, NY X-Pect NYDKS 10
33 Chris Natoli Baldwinsville, NY Slack Oswego 10
38 Kyle Reuter Phoenix, NY Phantom NYDKS 10
41j Josh Ostrander Parish, NY PRC Oswego 10
63 Ryan Swartz St. Johnsville, NY Chase Caroga Creek 10
85 Chris Pier Elbridge, NY Oswego, NY Triton 10
93 Tony Bootes Lockport NY X-Pect NYDKS 10
98t Tyler Thompson Fulton, NY X-Pect Great Bear 10
116 Brandon Tiezzi Chepachet, RI T&M Pomfret 10
127 Blake Matjoulis Ashville, NY PRC NYDKS 10
           
           
  Super Heavy Clones        
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
  Sean Steele Oriskany, NY     10
R1 Rich Kelly Big Flats, NY X-Pect Moe's 10
00 Dan Kapuscinski Fulton, NY X-Pect Oswego 10
01 Matt Chavis Fultonville, NY Slack Caroga Creek 10
4 Craig Hale Vernon NY X-Pect Caroga Creek 10
13 Nick McGill Brewerton, NY X-Pect West Amboy 10
18 Timmy Lotz Seneca Falls, NY Recon Starlite 10
24J Mike Jeffery Ransomville, NY X-Pect NYDKS 10
27 Mike Evans Niagara Falls, NY X-Pect NYDKS 10
27C Greg Jordan Coventry, RI Phantom Pomfret Speedway 10
33w Tom Wnek East Aurora, NY Phantom Ransomville 10
38 Rick Raner Syracuse, NY Charger Oswego 10
62 DJ Shuman Syracuse, NY Phantom Oswego 10
138 Matt Fay North Syracuse, NY T/O Monster NYDKS 10
410 Michael Fowler Fulton, NY X-Pect Caroga Creek 10
714 Shannon Pitcher Fulton, NY X-Pect Oswego 10

 

Last updated June 7th, 2017